Asset Publisher Asset Publisher

Sadzenie drzew na 800 lecie Opola

PRZYJDŹ POSADŹ  DRZEWO na 800- lecie miasta Opola.

3 czerwca 2017r. przy ulicy Górnej w Opolu miała miejsce druga odsłona akcji „Przyjdź posadź drzewko." Jak w poprzedniej edycji pomysłodawcą akcji był Prezydent Arkadiusz Wiśniewski, a imprezę koordynowali pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opole. Do posadzenia przygotowano 100 sztuk drzew z 5 gatunków do wyboru: brzoza, jabłoń, jarząb, klon i lipa.

Pomimo sobotniego wczesnego ranka, zainteresowanie wśród mieszkańców posadzeniem „własnego" drzewa było tak duże, że niespełna w dwie godziny powstał nowy park na 800-lecie miasta Opola. Na zakończenie każdy z chętnych otrzymał drzewko do posadzenia we własnym otoczeniu. Sadzonki gatunków iglastych i liściastych pochodziły ze szkółki leśnej Nadleśnictwa Opole.

Dodatkową atrakcją był piknik ekologiczny zorganizowany przez Nadleśnictwo Opole oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Opolu. Liczne konkursy z nagrodami, zabawy i gry o tematyce przyrodniczej cieszyły nie tylko najmłodszych.

Nadleśnictwo dziękuje za możliwość udziału we wspólnym przedsięwzięciu, a szansa wejścia z „lasem" w granice miasta Opola dostarcza leśnikom wiele satysfakcji.